W Aplex zajmujemy się przetwarzaniem termoplastycznych tworzyw sztucznych. Działamy w oparciu o formy powierzone przez klientów lub narzędzia budowane przez nas.

Naszą misją jest dostarczanie kompleksowej usługi dla klientów.
Zapewniamy usługi od etapu projektowania detalu, poprzez produkcję form, aż do uruchomienia produkcji seryjnej produktu, dbając o długoterminową relację z klientem. Współpracujemy z klientami z wielu sektorów, co pozwoliło nam na zebranie różnorodnych doświadczeń kreujących nasze know-how.
Nasze portfolio składa się z artykułów gospodarstwa domowego, zabawek, części dla sektora motoryzacji, wyprasek technicznych.

Firma powstała w 1992, od tego czasu nieustannie rośnie i rozwija się. Systematycznie powiększamy nasz park maszynowy, obecnie dysponując 18 wtryskarkami, o zróżnicowanym tonażu, pozwalającymi nam na produkcję detali o wadze od 1g do 7kg.

Sprawnie pozyskując fundusze unijne udaje nam się szybko wdrażać innowacyjne technologie, aby móc zaoferować nowe usługi i stale podnosić jakość naszych działań.

Centralna część zakładu produkcyjnego umieszczona jest w nowoczesnej hali, pozwalającej nam na precyzyjne kontrolowanie warunków dla zapewnienia stabilności procesu produkcyjnego. Nasz park maszynowy jest nowoczesny – 80% wtryskarek zostało zakupionych po 2008 roku. Korzystamy z instalacji in-mould labeling, technologii wtrysku dwukomponentowego oraz wtrysku z gazem.

Dzięki układowi centralnego zasypu i suszarkom dbamy o wysoką jakość wykorzystywanego w procesie produkcji tworzywa. Do bezpiecznego przechowywania wykonanych zamówień dysponujemy rozbudowanymi magazynami o powierzchni 3500 m2.

W zakresie projektowania współpracujemy z To Do Design – pracownią wyróżnioną Red Dot’em. Ich wskazówki pozwalają na tworzenie przemyślanych rozwiązań w produkowanych przez nas detalach.

Dbamy o jakość, monitorując procesy produkcyjne, materiały oraz o precyzyjny przepływ dokumentów, czego potwierdzeniem jest uzyskany certyfikat ISO 9001:2009.

Jesteśmy kompetentnym zespołem. Znamy się na naszych zadaniach i sprawnie je realizujemy. Nieustanie podnosimy nasze kompetencje dbając o przepływ wiedzy wewnątrz organizacji i biorąc udział w szkoleniach organizowanych na zewnątrz.

W naszej produkcji wykorzystujemy głównie polipropylen, poliamid i polistyren. Możemy również stosować inne tworzywa lub uzupełniać właściwości tworzyw o wypełniacze lub dodatki– włókno szklane, węglowe etc. Dbając o środowisko oferujemy realizację zleceń z ekologicznych regranulatów lub przemiałów. Współpracujemy z podmiotami zajmującymi się badaniami dotyczącymi modyfikacji tworzyw sztucznych – zrealizowaliśmy projekt testujący możliwość wtrysku tworzyw z dodatkiem drewna.

Jesteśmy w trakcie wdrażania systemu SAP, który pozwoli nam jeszcze efektywnie gospodarować zasobami, a także ułatwi komunikację i przyśpieszy realizację zleceń.